AKTUALNOŚCI
W Lipsku rozegrano zawody sprawnościowo - obronne "Sprawni jak żołn ...
1839
2019-04-14

W środę, 10 kwietnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu lipskiego wraz z policjantami i organizacjami obronnymi uczestniczyły w zabezpieczeniu rejonowych zawodów sprawnościowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu radomskiego.

Ogółem w zawodach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronności kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Zawody rozegrane zostały w pięciu konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem do celu, strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna i bieg na orientację.

Cześć pierwsza zawodów i otwarcie odbyło się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Lipsku. Potem uczestnicy przeszli na stadion sportowy Powiślanki oraz wyznaczony obszar, gdzie odbyły się kolejne konkurencje.

Związek Strzelecki „Strzelec” OSW w Lipsku przygotował okolicznościową wystawę kronik strzeleckich oraz wyeksponował materiały promocyjne, przekazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień i Batalion WOT w Radomiu, dotyczące służby wojskowej i bezpieczeństwa. Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty Delegatura w Radomiu, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Lipsku i Jednostka Strzelecka 1005 im. płk Dionizego Czachowskiego w Lipsku ZS „Strzelec” OSW w Lipsku przy udziale Starostwa Powiatowego w Lipsku i Komend Powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.

Komisje sędziowską powołał dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu Wojciech Nalberski w skład, której wchodzili; Radosław Kotowicz – Przewodniczący/ wizytator ds. obronnych Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu oraz Marek Łata- wiceprzewodniczący komisji, Tadeusz Pękała- sędzia główny, Michał Patyk-sędzia czasowy, Mateusz Wudarczyk- członek komisji ratownik medyczny.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco: W kategorii dziewcząt:

I miejsce - ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku

II miejsce - CKU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach

III miejsce - ZDZ w Chwałowicach

W kategorii chłopców:

I miejsce - ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku

II miejsce - ZSP Białobrzegi

III miejsce - CKU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach.

Uroczyste podsumowanie zawodów odbyło się przy skwerze pamięci na placu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku, gdzie nastąpiło wręczenie pucharów i dyplomów oraz okolicznościowe przemówienia. Wśród gości i organizatorów byli: Radosław Kotowicz – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu, mjr. Artur Łęcki przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Radomiu, ppor. Stanisław Pietrynik, przedstawiciel dowódcy Batalionu WOT w Radomiu, Sławomir Śmieciuch, starosta lipski, Józef Sosnowski, przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego, bryg. Tomasz Krzyczkowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku wraz z podległymi mu strażakami, asp. sztab. Tomasz Bąk wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, Mieczysław Mejzner, dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku wraz z zastępcą Markiem Łatą, por. rez. Tadeusz Pękała, nauczyciel ZSP w Lipsku, instruktor ZS „Strzelec” OSW, Michał Patyk nauczyciel ZSP w Lipsku i zarazem Radny Rady Miejskiej.

źródło: https://echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 3
Gości: 3

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.