AKTUALNOŚCI
Festiwal Folkloru imienia Józefa Myszki w Iłży. Zaśpiewa aktorka z ...
953
2019-07-18

Już po raz 25 w Iłży odbędzie się Festiwal Folkloru imienia Józefa Myszki. W niedzielę, 21 lipca do miasteczka zjadą zespoły śpiewacze, soliści i instrumentaliści. Na scenie iłżeckiego Amfiteatru zaprezentuje się ponad trzystu wykonawców z różnych stron kraju.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 12.15 uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Iłży, po czym jego uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie przy dźwiękach kapel ludowych do Amfiteatru nad iłżeckim zalewem.

- Przewidujemy, że tak jak corocznie w festiwalu uczestniczyć będzie ponad trzystu artystów ludowych z różnych stron kraju. W programie festiwalu oprócz konkursowych prezentacji przewidujemy liczne imprezy towarzyszące oraz koncerty gwiazd muzyki inspirowanej folklorem. Wystąpi między Elena Rutkowska i zespół „Cygańskie Czary” – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży.

Uczestnicy prezentować będą utwory z repertuaru patrona imprezy, wybitnego twórcy ludowego ziemi iłżeckiej, Józefa Myszki oraz własne pieśni, przyśpiewki, wyrywasy.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, potrawami regionalnymi oraz wystawy fotogramów prezentujących historię festiwalu. Elenę Rutkowską można było oglądać w telewizyjnym serialu „Pitbull”. Była również gościem Telewizji Śniadaniowej, koncertuje w kraju oraz poza jego granicami.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla laureatów festiwalu nastąpi około godziny 20.30. Potem na scenie pojawi się Elena Rutkowska i zespół „Cygańskie Czary”.

Festiwal Folkloru imienia Józefa Myszki jest wydarzeniem upamiętniającym postać wybitnego twórcy animatora zespołów folklorystycznych Józefa Myszki związanego biograficznie z regionem iłżeckim. Jego niespotykane zdolności wokalne oraz talent przyniosły mu dużą popularność nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Nagrywane audycje radiowe w rozgłośni Radia Kielce oraz płyty przyczyniły się do spopularyzowania jego utworów wśród sympatyków folkloru niemal w całym kraju.
Rozwijający się talent i liczne sukcesy przerwała tragiczna śmierć artysty w lipcu 1964 roku podczas prób koncertu z okazji święta Odrodzenia Polski w Warszawie. Józef Myszka zginął w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach z rąk zamachowca, którego uznano za osobę niepoczytalną. Organizowany przez iłżecki Dom Kultury festiwal popularyzuje twórczość i osobę tego wspaniałego artysty, ale również powszechnie szanowanego człowieka.

Gwiazdą festiwalu będzie Elena Rutkowska i „Cygańskie Czary”.

źródło:https://echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 6
Gości: 6

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.