Turniej rycerski 2012
Turniej Rycerski - 2012 [foto by majgot]
123456
Komentarze - 10
Patriota
2012-05-08 - 22:45:19
munted
Wiecie dlaczego w Iłży turystyka się nie rozwija? Bo sami mieszkańcy Iłży i okolic robią wszystko by się nie rozwijała! Jako społeczność nie potrafimy zrobić nic by przyciągnąć turystę, by go zatrzymać i na nim zarobić. Czekamy więc na mesjasza który zrobi u nas drugi Bałtów, by dał nam pracę w której nic nie trzeba robić i jeszcze dobrze by było żeby obiad ugotował i dzieci popilnował.
Gdy ktoś jednak znajdzie się by coś zrobić dla miasta i nie daj Bóg mu się uda to trzeba go wdeptać w iłżecki gnój, utopić w szambie zawiści i obsmarować gównem- bo jemu się udało.
Dzięki temu podejściu w ciągu dwóch lat wykastrowany został turniej rycerski. Ile to było że Wasek kradnie, pije i bije. Jacy ci rycerze byli okropni, jak pili, gwałcili i bili. I do tego jakie bilety drogie były.
Druga impreza historyczna była dla mieszkańców monotonna bo bitwa pod Iłżą nie przechyliła szali zwycięstwa w 1939 i jak zawsze dostaliśmy od Niemców po dupie. U Waska to przynajmniej Krzyżaków biliśmy po łbach. Problemem był nawet sam udział „Niemców” bo to jednak naziści, a mieszkańcy Iłży nazistów nie lubią.
Ale co tam turnieje, bitwy i wojny, dobrze by ktoś zrobił koncert, najlepiej taki żeby nie był zbyt smętny jak na „Dniach Leśmianowskich” , żeby nie było „brudasów” jak na „Rocku na Zamku” czy „wieśniaków” jak na Disco Polo czy innym Techno. Jedno jest pewne ma być za darmo, piwo tanie i darmowa kiełbasa. Nawet jak będzie darmo, ba! Dopłacą po 20 zł to i tak obsmarujemy ich na internecie.
Przecież jesteśmy tacy wspaniali, tacy naj i mądrzy więc „ktoś” musi nas promować i niech nie śmie wziąć za to złotówki!

Dla Iłży można zrobić wiele, dla Iłżan sporo lecz z nimi samymi prawie nic.
Aktywista
2012-05-10 - 17:17:53
klon200
@munded

masz u mnie flaszkę za powyższe słowa

w samo sedno sprawy
Pomocnik
2012-05-12 - 11:41:03
tur
Chciałbym rozbić wypowiedź mojego poprzednika na 3 kwestie. Przepraszam za nieliteracki język, ale jakoś inaczej nie potrafię.

Mieszkańcy
Po wojnie na miejsce wymordowanej ludności Żydowskiej (stanowiącej wtedy ok. 50% ogólnej liczby mieszkańców) sprowadzono do Iłży ludność zamieszkującą okoliczne lasy i wsie. Ktoś musiał zamieszkać w opuszczonych kamienicach i nowo wybudowanych blokach Zębieckich. Nie dziwcie się więc, że w „mieście” Iłży obowiązują standardy zachowania, postępowania czy myślenia typowo wiejskie.

Chlanie (nie mylić z piciem).
Jak w każdej szanującej się wsi w centralnym punkcie Iłżeckiego osiedla mieszkaniowego stoi sklep monopolowy otwarty do północy, wraz z przylegającym do niego chlewem. Dzieci maja ułatwione zadanie. Nie trzeba im tłumaczyć na czym polega dorosłe życie. Wystarczy, że sobie popatrzą na „inteligentne” twarze wysiadujące pod sklepem, posłuchają języka emocji „dorosłych” ludzi, poprzyglądają się butelkom walającym się wszędzie i już mają wizję tego co będą robić dorastając w tym miasteczku. Ciekawe czy to przypadek, że sklep nocny jest dokładnie w połowie odległości między gimnazjum a liceum?

Turystyka.
Obcy to wróg. Bo nie pochodzi z naszej wsi.

Pozdrawiam
Interesant
2012-05-12 - 15:03:12
MOTOR
Można pisać różne rzeczy.

Mieszkańcy
W 1939 r. w Iłży mieszkało ok. 5200 osób a w 1946 r. 3813 osób różnica ok 1400 osób tj. ok 27% a nie 50% (na podstawie publikacji Bednarczyka i Madejskiego).
W takich małych miasteczkach należy pamiętać, że część ludności miasta utrzymuje się z rolnictwa zresztą jak w chwili obecnej. Ze sklepem nocnym to przypadek ponieważ zbudowano go wcześniej niż szkołę osiedlową (dzisiejsze gimnazjum).
A z pozostałymi kwestiami ciężko polemizować ...
Merde!!! czyli La garde meurt, mais elle ne se rend pas.
Pomocnik
2012-05-12 - 17:42:25
tur
Zgodnie z informacjami publikowanymi na stronie Muzeum Regionalnego po likwidacji getta jesienią 1942 liczba ludności Iłży wynosiła 3678 osób, czyli o 29% mniej w stosunku do 5200 z 39r., do tego dochodzą ponad 2 lata wojny prowadzonej na tym terenie, ale nie o dokładne liczby tutaj chodzi.

Chciałem zwrócić uwagę na przyczyny dla których Iłżanie (niestety w przeważającej większości) nie utożsamiają się ze swoim miastem wystarczająco głęboko, żeby chcieć włożyć swój wkład w rozwój, sukces, cokolwiek pozytywnego, co kojarzyło by się z Iłżą. Przeważającą postawą jest trzymanie się z boku, obserwowanie, komentowanie i jeśli tylko komukolwiek uda coś pozytywnego zdziałać, krytykowanie.

No ale jak można zacząć cokolwiek zmieniać skoro dominującą forma zabawy, czy wręcz spędzania wolnego czasu jest picie alkoholu różnej maści we wszystkich możliwych miejscach, w tym nawet w kościele na pasterce. Nikomu to nie przeszkadza, ba wręcz istnieje rodzaj społecznego przyzwolenia na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych np. na ławeczce na przystani, na mieście pod pomnikiem, czy we wspomnianym już centralnym punkcie osiedla.

I jak teraz turysta może być postrzegany przez takiego podpitego Iłżanina? Ano jako swego rodzaju zagrożenie. No bo taki turysta krzywo się popatrzy, kiedy w piękne niedzielne popołudnie zobaczy Iłżanina oddającego mocz pod drzewem w centrum miasta. Po co tutaj obcy? To miasteczko rządzi się swoimi prawami, a przybysze albo się do nich dostosują, albo wynocha stąd.

A co do nocnego, to z tego co pamiętam, kiedyś stał tam warzywniak, ale niestety spłonął.
Interesant
2012-05-12 - 18:37:02
MOTOR
Z tym warzywniakiem to nie wiem jak było. Moja pamięć sięga przełomu 89/90 i wydaje mi się że tam był już nocny a szkoły osiedlowej jeszcze nie budowali ale mogłem coś pokręcić.
Oczywiście masz rację ale to co opisałeś dotyczy wielu miejscowości w Polsce i nie jest cechą charakterystyczną dla Iłży. Należałoby raczej powiedzieć, że taką postawę można odnieść do całego społeczeństwa ale to tylko moja opinia niczym nie poparta.
Merde!!! czyli La garde meurt, mais elle ne se rend pas.
Pomocnik
2012-05-14 - 01:12:02
tur
Powtarzaj to sobie jak najczęściej, aż w końcu w to uwierzysz.

Odwiedź jakąkolwiek miejscowość turystyczną, która w dodatku stawia na turystykę, a gwarantuję Ci, że takiej żulerni jak w Iłży tam nie uświadczysz. Ludzie na pewno tak piją, ale jak na ulicy widzisz pijanego człowieka to możesz być pewien, że jest to turysta, który dobrze się bawił i wypił o jednego za dużo, a nie tybulec, który nachlany jak messerschmitt, krąży jak zombi w poszukiwaniu drogi do domu.
Patriota
2012-05-14 - 17:00:42
swojak
Co do Nocnego, to warzywniak spłonął bodaj w roku 1990 w styczniu, lub lutym i śmiem twierdzić, że alkohol też się tam kupiło. W tym czasie młodzież iłżecka chodziła "Na rury", czyli na plac budowy nowo powstającej szkoły gminnej. Kiedy miałem 14 lat, Gimnazjum było jedynie molochem bez okien. Jak skończyłem 19-cie, jeszcze można było się dostać przez okno na teren sali gimnastycznej.
Jak widzisz cwaniaczku wciąż tu JESTEM. I zawsze będę. Potęga internetu.
Pomocnik
2012-05-14 - 22:28:38
tur
Alkohol w Iłży można chyba wszędzie kupić, to raczej nic złego, natomiast wydaje mi się, że nie powinno się go WSZĘDZIE spożywać. Jeśli warzywniak w którym kiedyś „można było również piwo kupić”, usytuowany w samym centrum osiedla, w ciągu 20 lat przekształca się w sklep monopolowy, który do północy KAŻDEGO dnia sprzedaje alkohol, który w dodatku LEGALNIE można pod sklepem wypić i wszyscy uważają to za normę, i nikomu to nie przeszkadza, to na mój gust pewne wzorce zachowania zostały wypaczone.

20 kilka lat temu, za komuny, jak ktoś chciał połówkę Bałtyckiej wypić, to brał szklankę czy musztardówkę, szedł nad rzekę, na łódkę, chował się w zaroślach i raczej starał się nie przeszkadzać innym w spokojnym spędzeniu słonecznego dnia. A chwili obecnej ławki na przystani to to jedna wielka pijalnia wódy. Ile ławek tyle jednoczesnych pijackich imprez, ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami.

Jak pamiętam, kiedy dawniej chciałem z kolegami napić się piwa, to zamiast przesiadywać przed sklepem szliśmy do „Duetki”, czy też zaopatrywaliśmy się w hurtowni większą ilość napojów i wybywaliśmy na trzecie, często z namiotami, żeby tam przenocować. Raczej nie włóczyliśmy się pijani po mieście, krążąc między przystanią, nocnym, a rynkiem. No może kilka razy tak się zdarzyło (święci nie jesteśmy), ale nie było to normą.

Natomiast to co się teraz w Iłży dzieje jest bardzo dalekie od jakichkolwiek zdroworozsądkowych standardów. Dziwicie się, że do tej żulerni turyści nie chcą przyjeżdżać, że wszelkie inicjatywy, które nie są związane z piciem są głośno i zajadle krytykowane. Dziwcie się dalej.
Wizytator
2012-05-18 - 19:11:23
KSYWA
Munted święte słowa!

Na własnej skórze pewien zespół z Iłży się o tym przekonał ;-)

Iłża rządzi!!!! heheheheheheheheh
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 5
Gości: 5

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.