AKTUALNOŚCI
"Poezja nie jedno ma imię" w Jedlance
1354
2019-04-01

W dniu 28 marca 2019 roku korzystając z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance wzięliśmy czynny udział w III Spotkaniu z poezją- wierszem, fraszką, piosenką „Poezja nie jedno ma imię”.  Grupa naszych uczestników zaprezentowała następujące wiersze i piosenkę: Janusz Chuchała wybrał wiersz z Tomika „Troska i Pieśń” Władysława Broniewskiego, Marek Kaczmarski zaprezentował utwór Adama Asnyka „Między nami nic nie było”,  Ewa Kosel w bardzo zabawny sposób wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, w „Marchewkowym proteście” brała udział Małgorzata Kwiecień, Hubert Krawczyk w sposób krótki, ale bardzo pouczający słowami Stanisława Jachowicza  wyjaśnił jak należy obchodzić się ze zwierzętami, Edyta Piasek powiedziała wszystkim słuchaczom w wielkim sekrecie o czym marzy i co by chciała. Na zakończenie naszego występu Mariusz Kita zaprezentowała piosenkę, do słów wiersza Bolesława Leśmiana „Boże w niebie pełen chwały” , warto w tym miejscu nadmienić, że muzyka do wiersza została skomponowana przez Mariusza.

Wiele jest form prezentowania swoich talentów, przez śpiew, taniec czy aktorstwo, biorąc udział w spotkaniu z poezją dotykamy kolejnej pięknej formy prezentowania swoich umiejętności, a jednocześnie zdobywamy doświadczenie związane z wyrażaniem swoich myśli, uczuć, próśb i pragnień. Nauczyliśmy się wierszem wyrażać samych siebie i pokazaliśmy kolejna odsłonę naszego wnętrza. To doświadczenie z poezją umocniło nas w poczuciu własnej wartości, rozwinęliśmy i poruszyliśmy naszą wyobraźnię oraz nakarmiliśmy nasze dusze pięknym słowem.

Cieszymy się, że mogliśmy na tym spotkaniu porozmawiać o poezji, gdzie w dobie Internetu, telefonów komórkowych  odłożyliśmy na bok elektronikę, pojechaliśmy do Jedlanki, zamknęliśmy oczy i zatopiliśmy się w poezję. Dzięki temu spotkaniu będziemy odnajdywać poezję za rogiem, na ulicy, w najbardziej zaskakujących miejscach, zrozumieliśmy, że czasem warto zatrzymać czas, popatrzyć na siebie przez poetyckie frazy.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Jedlanki za zaproszenie oraz za cudowną atmosferę, którą poczuliśmy będąc u nich gośćmi. Dziękujemy, że w tak zacnym gronie mogliśmy rozdawać i dzielić się poezją jak czekoladą. Gratulujemy stworzenia tak wspaniałego  „Spotkania z poezją- wierszem, fraszka i piosenką”.

źródło: http://www.wtzjedlanka.caritas.pl

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 3
Gości: 3

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.