AKTUALNOŚCI
Kierowcy ominą Iłżę obwodnicą. Umowa na budowę podpisana
3072
2018-10-19

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w czwartek umowę na budowę obwodnicy Iłży, której koszt wyniesie blisko 185 mln zł. – Ta inwestycja, to wiele lat oczekiwań i marzeń zarówno mieszkańców, jak i setek tysięcy kierowców – oświadczył Adamczyk.

Podczas konferencji prasowej w Iłży Adamczyk podkreślił, że w Polsce potrzebne są przede wszystkim drogi bezpieczne, przewidywalne; drogi, które są oczekiwane nie tylko przez podróżnych, ale „przede wszystkim drogi, które powinny gospodarczo pobudzić uśpiony potencjał naszego kraju”.

Współpraca z samorządem

– Bez względu na to, kto dzisiaj zarządza w samorządzie, rząd Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy wychodzi z ofertą i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tych małych społeczności – powiedział minister.

Zaznaczył, że budowa obwodnicy Iłży jest możliwa dzięki wzajemnej współpracy parlamentarzystów z samorządowcami. – Mazowsze to takie szczególne miejsce, gdzie staramy się poprawić warunki na drogach krajowych, z resztą w każdym z rejonów podobnie, bo uznajemy, że Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie, Warmińsko-Mazurskie i Dolny Śląsk, wszędzie tam mieszkają Polacy i wszędzie tam musimy realizować zadania, które poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym – podkreślił Adamczyk.

Dodał, że obecny rząd, w przeciwieństwie do poprzedników, nie wyróżnia wielkich aglomeracji, gdzie trzeba koncentrować wysiłek inwestycyjny.

Drogi lokalne

– My realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju, a można ją przełożyć na proste słowa: Polska jest jedna, Polska jest od A do Z, jest w tym Iłża, mieści się w tym Krosno, Kętrzyn, czy Ełk. Nie ma Polski A i B, jak to próbowali, czynili i dzielili nasi poprzednicy z PO i PSL – mówił Adamczyk.

Podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy dba o rozwój polskich dróg m.in. poprzez Krajowy Fundusz Drogowy, który jest procedowany w Sejmie. – To jest program, który jako pierwszy od kilkudziesięciu lat, w takiej wielkości, pozwoli zmienić sytuację na drogach lokalnych. (…) ponad 6 mld zł na wsparcie inwestycji samorządowych, ponad 6 mld zł na poprawienie bezpieczeństwa naszych dróg lokalnych. Często mieszkańcy Iłży i okolic nie wyjeżdżają na drogę krajową, często korzystają z dróg gminnych, żeby dojechać do pracy, zrealizować codzienne potrzeby i te drogi gminne muszą być wreszcie bezpieczne, przejezdne, przewidywalne – zaznaczył minister.

Ponad siedem kilometrów

Obwodnica Iłży, znajdująca w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów, ma mieć 7,2 km. Będzie omijać miasto od strony zachodniej. W ramach zadania planuje się m. in. budowę sieci dróg dojazdowych, obiektów inżynierskich, oświetlenia drogowego oraz rozbudowę skrzyżowań jednopoziomowych.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch węzłów drogowych – na przecięciu z drogą wojewódzką nr 747 (węzeł Iłża Północ) oraz na włączeniu w istniejący ślad drogi krajowej nr 9 (Iłża Południe).

Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, a wartość umowy wynosi ok. 185 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana do 2022 r.

Budowa obwodnicy Iłży planowana jest od wielu lat. W 2013 r. wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na jej budowę. Przedsięwzięcie zostało wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

źródło: http://www.rdc.pl/informacje/kierowcy-omina-ilze-obwodnica-umowa-na-budowe-podpisana/

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 3
Gości: 3

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.