AKTUALNOŚCI
94 miliony złotych, 130 miejsc pracy i czysty przemysł w Iłży. Szw ...
3028
2018-09-30

94 miliony złotych zamierza zainwestować w Iłży szwajcarska firma Schlegel, producent elementów do produkcji pojazdów szynowych. Fabryka zatrudni około 130 osób, ale możliwy jest dalszy rozwój firmy.

Szwajcarzy zbudują swoją fabrykę w iłżeckiej podstrefie Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Atrakcyjne tereny

- Nasza podstrefa powstawała w ciągu ostatnich kilku lat. To są bardzo atrakcyjne tereny między innymi dlatego, że udało nam się zdobyć fundusze unijne, aby te tereny zurbanizować. Powstała droga dojazdowa, sieć dróg wewnętrznych. Teren został wzbogacony o sieć kanalizacyjną, wodną, a także wprowadzony został plan przestrzenny zagospodarowania terenu, który skraca cały proces inwestycyjny do niezbędnego minimum. Dzięki temu firma Schlegel zdecydowała się na iłżecką lokalizację. Władze samorządowe spodziewają się bardzo dynamicznego rozwoju miasta i gminy - powiedział podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek. Gmina na przystosowanie swojej podstrefy do przyjęcia inwestorów dostała 3,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-13. Wykorzystano też pieniądze pochodzące bezpośrednio z budżetu województwa mazowieckiego. Nowe miejsca pracy W ciągu najbliższych trzech lat firma zamierza zainwestować 94 miliony złotych. We wniosku o wydanie zezwolenia na działalność w podstrefie znalazła się kwota od 20 do 30 milionów złotych jako wartość I etapu realizacji inwestycji. W ciagu trzech lat zatrudnienie w firmie dojdzie do 130 osób.

- Będziemy potrzebowali fachowców w różnych zawodach związanych z branżą metalową - powiedziała Evelyn Kiepas z firmy Schlegel. - Oczywiście na razie nie mamy wszystkich potrzebnych nam pracowników. Będziemy potrzebowali zarówno inżynierów, spawaczy, monterów, operatorów maszyn. Będziemy na pewno szkolić, bądź doszkalać pracowników - powiedziała podczas konferencji prasowej Evelyn Kiepas z firmy Schlegel.

Szybka kolej Schlegel specjalizuje się w montażu elementów metalowych w dziedzinie kolei szybkich. Produkcja ma być w dużej mierze zautomatyzowana. Zanim została podjęta decyzja o inwestowaniu w Iłży przedstawiciele szwajcarskiej firmy rozmawiali z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży. Szefowie placówki oświatowej złożyli zapewnienia, że uruchomią takie kierunki kształcenia, które mają odpowiadać zapotrzebowaniu na pracowników inwestora. Wiadomo, że do pracy w zakładzie będą chętnie przyjmowane kobiety. Przedstawiciele szwajcarskiej firmy mówili, że brali pod uwagę inne lokalizacje w Polsce pod inwestycję, ale szalę przechyliła dobra współpraca, od samego początku, z burmistrzem Iłży. - Zaproszono nas na miejsce. Zaprezentowano warunki w jakich będziemy mogli tutaj realizować inwestycję, zaprezentowano miasteczko, przekonywano o bardzo dobrych możliwościach pozyskiwania pracowników - powiedziała Evelyn Kiepas z firmy Schlegel.

- Staraliśmy się spełnić większość oczekiwań inwestora odnośnie warunków technicznych budowy zakładu, ale też wszelkiej pomocy w szukaniu odpowiednich kadr dla zakładu. Cieszę się, że zdobyliśmy zaufanie firmy Schlegel - powiedział wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek.

Czysta produkcja

- Dla nas bardzo istotne było również to, że nie jest to inwestycja w żaden sposób uciążliwa dla środowiska. Mieszkańcy nie będą odczuwać negatywnych skutków. Poza tym zakład będzie się mieścił z dala od siedzib ludzkich - powiedział Marek Łuszczek. Działki, na których ulokują się Szwajcarzy i rozpoczną proces inwestycyjny zyskają na atrakcyjności i podniosą też potencjał fabryki w związku z budową obwodnicy Iłży. Co oznacza inwestycja w Iłży dla samorządu i mieszkańców? - Jesteśmy przekonani, że obecność firmy Schlegel na naszym terenie spowoduje rozwój gminy, ale też przyczyni się do powstania atrakcyjnych miejsc pracy w otoczeniu fabryki inwestora - powiedział Marek Łuszczek. Do tej pory Iłża nie miała dużego szczęścia do inwestorów. Do 2014 roku ci, którzy inwestowali w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale w województwie świętokrzyskim mogli liczyć na zwrot w formach pomocy publicznej do 70 procent poniesionych nakładów, a w bogatszym Mazowszu tylko do 30 procent. W związku z tym tereny iłżeckie nie były bardziej atrakcyjne od tych w województwie świętokrzyskim i lubelskim. Obecnie inwestorzy decydujący się na rozpoczęcie działalności w takich miejscowościach jak Iłża mogą liczyć na podobną pomoc jak w przypadku Starachowic czy Kraśnika. Iłża nie posiada już wolnych działek w swojej podstrefie Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale są inne tereny inwestycyjne.

 

źródło: https://echodnia.eu

 

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.