AKTUALNOŚCI
Narodowe Czytanie na Iłżeckim Rynku
2904
2018-09-06

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna Iłżeckie Towarzystwo Historyczno-Naukowe serdecznie zapraszają mieszkańców Iłży na wspólne czytanie, zaczynamy o godz.17.00 na Rynku przed Urzędem Miejskim.

Już po raz drugi iłżecka biblioteka wraz z Towarzystwem Historyczno-Naukowym  serdecznie zapraszają mieszkańców Iłży i okolic na złożony program kulturalny w ramach którego odbędzie się ogólnopolska akcja społeczna "Narodowe Czytanie". Impreza zorganizowana w  roku 100 –lecia niepodległości, popularyzująca polską literaturę będącą nierozerwalną częścią narodowej kultury.

Szczegółowy Program w załączeniu. W ramach organizowanego Narodowego  Czytania iłżecka biblioteka otrzymała pieczątkę od Pana Prezydenta wykonaną  na tę okoliczność.  Stąd nasza prośba jeśli ktoś z Państwa posiada w swoich zbiorach „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to może ten egzemplarz zabrać ze sobą  a my przybijemy pamiątkową pieczątkę.

W programie:

  • Narodowe Czytanie
  • I Światowy Dzień „Malinowej” Szarlotki
  • Spektakl teatralny w wykonaniu dzieci z koła teatralnego działającego przy Bibliotece Filialnej w Jasieńcu Iłżeckim
  • Kuba Michalski - koncert polskiej poezji śpiewanej

 

KONCERT ACH - POEZJA !

CZYLI ŚPIEWANY KANON POEZJI POLSKIEJ

Kochanowski, Mickiewicz, Norwid, Asnyk, Tetmajer, Staff, Leśmian, Tuwim, Herbert...

Na koncercie usłyszycie Państwo znane utwory wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i patetyczne, patriotyczne i miłosne, czyli to co najpiękniejsze w naszej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach. Na okrasę kilka ballad Leonarda Cohena.

Oto utwory, których można posłuchać w internecie (na YouTube):

 

 

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „CottonCat” i cztery albumy solowe.

Najnowsze płyty: „Ach-poezja !” i „Asnyk” będzie można nabyć po koncercie.

Serdecznie zapraszamy.

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 3
Gości: 3

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.