AKTUALNOŚCI
IŁZA PRZYCIĄGA ARTYSTÓW
3579
2009-08-09

Artyści z różnych stron kraju i zagranicy uczestniczyli w XVI Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Iłży. Wykonane podczas pleneru prace można oglądać w Galerii Domu Kultury od 1 sierpnia.


Na przełomie lipca i sierpnia codziennie można było oglądać artystów wędrujących po Iłży ze sztalugami i paletami w poszukiwaniu malowniczych zakątków do utrwalenia na płótnach obrazów.

STARA TRADYCJA

Tradycja iłżeckich plenerów sięga lat 80-tych, kiedy to do malowniczo położonego grodu pod basztą zawitali plastycy z Kielc skupieni wokół pochodzącego z Iłży, a zamieszkałego w Kielcach doktora Juliana Bartosika
- Od tamtej pory artyści cyklicznie w miesiącach wakacyjnych odwiedzają Iłżę utrwalając na płótnach swoich obrazów malownicze zakątki miasta i jego okolic – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży.

Obecnie prace wykonane w tym roku przez artystów można oglądać w Galerii Domu Kultury. Później będą eksponowane w różnych miejscach kraju, promując szerokiej publiczności Iłżę i jej walory turystyczne.

IŁŻECCY ARTYŚCI

Z pobytu i doświadczeń artystów goszczących, w Iłży korzystali również iłżeccy twórcy. W gronie uczestników pleneru znaleźli się rodzinni artyści Marta Wasatko i Jan Kwiatkowski.
Na wystawie czynnej w Galerii iłżeckiego Domu Kultury można podziwiać również malownicze zakątki Iłży oraz okolic miasta utrwalone na płótnach obrazów innego iłżanina - Tadeusza Frydlera aktualnie zamieszkałego w Warszawie.

Można zobaczyć również obrazy Ewy Hajdukiewicz - Nowak z Krakowa, Henryka Sarny z Radomia, Jolanty Wasilewskiej - Geras z Wrocławia, malarzy kieleckich: Zofii Dobrowolskiej, Ryszarda Brycha, Tadeusza Ruzikowiskiego, Zuzanny Samulak, Longiny Bujas. Prezentowane są piękne akwarele Józefa Stachnika i Marii Gajewskiej z Krakowa oraz rysunki Romana Korneckiego za Skarżyska i mistrza tej techniki Nino Aydinowicza z Bośni i Hercegowiny.

Organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, Dom Kultury oraz Publiczne Gimnazjum Gminne. Patronat nad plenerem objął Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa.

www.echodnia.eu
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 6
Gości: 6

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.