SPORT
Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!
4099
2014-08-06

W sobotę w Radomiu rozegrano po raz drugi turniej piłkarski o puchar firmy Zyko Dróg. W finale Orzeł Wierzbica pokonał 1:0 Szydłowiankę Szydłowiec. Trzecie miejsce zapewniła sobie Polonia Iłża pokonując Oskara Przysucha!!

Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!

Była to już druga edycja turnieju autorstwa Zygmunta Kobylarczyka, szefa firmy Zyko Dróg. Piłkarze grają z ograniczonym przepisem o spalonym. Nie obowiązywał on na całej szerokości boiska od środkowej linii do linii pola karnego.

- W moim przekonaniu futbol jest szybszy, nie ma zawężania pola gry i taka gra w przyszłości może się sprawdzić i będzie się podobać - mówi Zygmunt Kobylarczyk.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które podzielono na 2 grupy.

3. Zwolenianka Zwoleń 0 pkt

W grupie 1 dwa efektowne zwycięstwa zanotował Orzeł Wierzbica. Gra tego zespołu mogła się podobać. Z kolei w grupie 2 zwyciężył ubiegłoroczny mistrz turnieju Zyko Dróg - Szydłowianka Szydłowiec. Oba zespoły spotkały się w finale. W końcówce meczu po bramce Kacpra Michalskiego, Orzeł zwyciężył i zgarnął nagrodę w wysokości 2500 zł oraz sprzęt sportowy w postaci piłek. Pozostałe ekipy również otrzymały gratyfikacje finansowe i piłki.

Ciekawie było też w meczu o trzecie miejsce, gdzie po ładnym strzale z rzutu wolnego, Karola Stępniewskiego, Polonia Iłża pokonała Oskara Przysucha. Z około 20 metrów do bramki mierzył Stępniewski, trafił w poprzeczkę jednak piłka odbiła się i przekroczyła linię bramkową. Dobić próbował jeszcze Emil Kapusta jednak nie było to już potrzebne.

Piękny strzał zarejestrowały kamery Echa Dnia. Można zobaczyć go w 22 sekundzie tego filmu:

9youtube=g9djfFRrBRg]

Mecz o 5 miejsce: Legion Głowaczów - Zwolenianka Zwoleń 0:0, karne 4:3
Mecz o 3 miejsce: Polonia Iłża - Oskar Przysucha 1:0
Mecz o 1 miejsce: Orzeł Wierzbica - Szydłowianka Szydłowiec 1:0.

Relacje z meczów Polonii:

Mecze ze względu na upał jak i ich ilość były rozgrywane po 40 minut (2 połowy po 20 minut)

Na pierwszy ogień poszedł bardzo doświadczony zespół Szydłowianki Szydłowiec, jednej z najlepszych drużyn IV ligi.

Na mecz trener Rokita wystawił czterech nowych piłkarzy w tym trzech pomocników. Bardzo cieszy to, że nareszcie w Polonii są nowi zawodnicy ofensywy, ponieważ to ona "kulała" w ostatnich sparingach. Z nowych graczy zobaczyliśmy bramkarza Adriana Jurczaka (ostatnio Zwolenianka Zwoleń) jako pomocnicy zagrali: Igor Tworek (Centrum Radom) i Mateusz Paliwoda (Centrum Radom). W Polonii już chyba pozostanie Patryk Zięba z Oskara Przysucha.

Trener rywali zdecydował się na wystawienie najlepszej jedenastki swojego zespołu. Lecz po 20 minutach zmienił aż 7 zawodników.

W pierwszych dziesięciu minutach to Polonia miała więcej okazji do strzelenia gola, ale świetnie w bramce spisywał się Maciej Osobiński. W 14 minucie padła jedyna bramka w tym spotkaniu, po rzucie wolnym Kamila Czarneckiego piłkę odbił Tomasz Turczyk i wpadła ona do siatki. Na drugą połowę zaszło 7 zmian, ale Szydłowianka mogła podwyższyć prowadzenie, m.in. po strzałach Georgha Teboha i Pawła Kobylarczyka.

IKS Polonia Iłża 0:1 (0:1) MKS Szydłowianka Szydłowiec

0:1 Tomasz Turczyk 14‘

Polonia (wyjściowy): Adrian Jurczak - Łukasz Jopek, Emil Kapusta, Grzegorz Godzisz, Łukasz Kaczmarczyk - Igor Tworek, Oskar Bawor, Patryk Zięba, Mateusz Paliwoda - Karol Stępniewski, Paweł Kopciał

Szydłowianka (wyjściowy): Osobiński - Biela, M. Kobylarczyk, Jakubczyk, Suwara - Szyszka, Grymuła, Zagórski, P. Kobylarczyk - Czarnecki, Turczyk

.

Drugi mecz w fazie grupowej to spotkanie ze świeżo upieczonym czwartoligowcem - Zwolenianką Zwoleń. Losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte w 10 minucie kiedy do bramki zwolenian strzelił testowany Igor Tworek.

IKS Polonia Iłża 1:0 (1:0) MKS Zwolenianka Zwoleń

1:0 Igor Tworek 10‘

.

W meczu o trzecie miejsce wystąpili zawodnicy doświadczeni jak i testowani. Trener miał do dyspozycji 15 piłkarzy. Mecz był bardzo wyrównany, Polonia miała kilka dobrych sytuacji strzeleckich jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie w idealnej sytuacji był Karol Stępniewski. Wykonywał on wolnego z około 20 metrów od linii bramkowej. Udało mu się strzelić w poprzeczkę od której piłka odbiła się i przekroczyła linię bramkową odbiła się od siatki. Obok bramki stali Patryk Zięba i Emil Kapusta, którzy chcieli strzelić ale nie było to już potrzebne.

Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA